Vídeň - Wien - Vienna - www.Vienna.cz

Tato doména je na prodej / this domain is for sale.

Vlastnictví domény Vienna.cz vám umožní provozovat na adrese www.Vienna.cz jakoukoli vlastní prezentaci, firemní či osobní www stránky, e-shop nebo jinou www službu. Také budete moci používat e-mail ve tvaru jméno@Vienna.cz. Propagujte svůj (firemní) web v každém e-mailu, který někomu pošlete!

Nyní se můžete stát majiteli domény Vienna.cz právě Vy. Pokud o ni máte zájem, neváhejte a kontaktujte nás e-mailem na adrese  info@domenia.cz, nebo telefonicky/SMS na (+420) 725 320 130.

Návštěvnost domény (od 4.8.2015):

TOPlist

Aktuální cena domény je 8 900 Kč bez DPH.
Při objednávce do 31.8.2024 jen 7 900 Kč bez DPH.

This domain is for sale. For details, please, go to Domeniawebsite and ask your price. You can also contact us by phone at +420 725 320 130.


Vídeň je hlavním městem Rakouska a jedním z nejvýznamnějších evropských měst s bohatou historií a kulturou. Je to také jedno z největších měst ve střední Evropě, které láká turisty z celého světa svou krásou, uměleckým dědictvím a vynikající kuchyní. Zde je několik obecných informací o Vídni:

 1. Historie: Vídeň má bohatou historii, která sahá až do římských dob. Během středověku se stala důležitým politickým a kulturním centrem Svaté říše římské. V 18. století se Vídeň stala hlavním městem mocného Habsburského impéria. Město bylo domovem mnoha významných osobností, včetně Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a Sigmunda Freuda.
 2. Kultura: Vídeň je známá jako "Město hudby". Byla domovem mnoha slavných hudebních skladatelů, jako jsou Mozart, Beethoven, Haydn a Strauss. Vídeňská opera a Vídeňský filharmonický orchestr jsou mezinárodně uznávané instituce. Kromě hudby má Vídeň také bohatou uměleckou scénu a vynikající muzea, jako je Uměleckohistorické muzeum a Albertina.
 3. Architektura: Vídeňská architektura je nádherná a rozmanitá. Můžete vidět historické budovy ve stylu baroka, rokoka a klasicismu, ale také moderní architektonické skvosty. Symboly města zahrnují katedrálu sv. Štěpána (Stephansdom), Schönbrunnský zámek a Belvedere Palace.
 4. Kavárny: Vídeň je známá svými tradičními kavárnami, kde můžete ochutnat vynikající kávu a dezerty, jako je Sachertorte. Kavárny jsou také místem pro setkávání a diskuse a mají významné místo v rakouské kultuře.
 5. Vídeňský les: Vídeň leží v údolí Dunaje a je obklopena krásnou přírodou. Vídeňský les (Wienerwald) nabízí mnoho možností pro turistiku, cyklistiku a relaxaci ve volné přírodě.
 6. Mezinárodní organizace: Vídeň je sídlem mnoha mezinárodních organizací, včetně Organizace spojených národů (OSN) a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
 7. Vídeňská kuchyně: Rakouská kuchyně je bohatá a chutná. Oblíbené pokrmy zahrnují Wiener Schnitzel (smazaný vepřový nebo hovězí plátek), Apfelstrudel (jablkový závin) a Knödel (knedlíky). Nezapomeňte si vychutnat i místní vína a piva.

Vídeň je fascinujícím městem, které spojuje historii s modernitou a nabízí nespočet možností pro kulturní a kulinařské zážitky. Je to místo, které stojí za návštěvu, ať už jste nadšený umělec, historik nebo jen cestovatel, který si chce užít krásy Evropy.

Historie Vídně:

 1. Raná historie: Osídlení území dnešní Vídně sahá až do doby kamenné. První písemné zmínky o městě pocházejí z římského období, kdy byla známá jako Vindobona. Vindobona byla důležitým vojenským stanovištěm na římské říši při dunajské hranici a hrála roli během římských tažení na sever od Alp.
 2. Středověk a Habsburkové: Vídeň se stala městem v raném středověku a stala se součástí Svaté říše římské. V 13. století byla vybrána jako sídlo Habsburků, dynastie, která ovládla město po většinu své historie. Za vlády Habsburků se Vídeň stala centrem politické a kulturní moci v Evropě. Roku 1529 a 1683 byla Vídeň obléhána Osmanskou říší, ale obě obléhání byla odražena, což mělo významný vliv na evropskou historii.
 3. Rakouské císařství: V 18. století se Vídeň stala hlavním městem Rakouského císařství, což byla mocná říše ovládající část střední Evropy. Během této doby bylo postaveno mnoho význačných budov a Vídeň se stala centrem kultury a umění, což přilákalo mnoho význačných umělců a intelektuálů.
 4. století: Vídeň byla ovlivněna událostmi dvou světových válek. Po první světové válce se Rakousko stalo republikou a Vídeň ztratila status hlavního města císařství. Během druhé světové války byla Vídeň obsazena nacistickým Německem, což vedlo k rozsáhlým škodám. Po válce byla rozdělena do čtyř okupačních zón (sovětská, americká, britská a francouzská), což vedlo k období známému jako "čtyři okupované zóny".
 5. Konec studené války a nezávislost: Vídeň byla do roku 1955 rozdělena, ale poté se stala nezávislým státem a hlavním městem Rakouska. Město bylo také důležitým místem diplomatických jednání během studené války a bylo známé jako "špionážní hlavní město".
 6. Moderní Vídeň: Dnes je Vídeň moderním evropským městem, které si stále uchovává svůj historický a kulturní význam. Je to centrum mezinárodních organizací, včetně OSN a OBSE, a je známá svými uměleckými a hudebními scénami. Vídeňská architektura a kavárny jsou stále oblíbené mezi návštěvníky z celého světa.

Toto je jen stručný přehled historie Vídně, ale město má mnoho dalších zajímavých historických událostí a detailů, které stojí za prozkoumání.

Vídeň a kultura:

Vídeň je jedním z kulturních epicenter Evropy a nabízí nespočet kulturních zážitků pro návštěvníky. Zde je několik klíčových aspektů kultury ve Vídni, na které by se člověk měl těšit:

 1. Hudba: Vídeňská hudba má bohatou historii a je to město, kde žili a tvořili někteří z největších hudebních géniů, jako jsou Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Joseph Haydn a Johann Strauss II. Můžete navštívit koncerty klasické hudby ve slavné vídeňské opeře nebo v jiných koncertních sálech a slyšet nahrávky vídeňského filharmonického orchestru.
 2. Opery a divadla: Vídeň je domovem několika slavných operních a divadelních scén, včetně Vídeňské státní opery, Burgtheater a Volksoper. Tyto instituce představují nejlepší z opery, divadla a baletu.
 3. Muzea a galerie: Vídeň má bohatou sbírku muzeí a galerií, které obsahují díla umělců jako Gustav Klimt, Egon Schiele, a dalších. Uměleckohistorické muzeum a Albertina patří mezi nejznámější muzea ve městě.
 4. Paláce a zámky: Vídeň je plná nádherných paláců a zámků. Schönbrunnský zámek, Belvedere Palace a Hofburg Palace jsou jen některé z těchto architektonických skvostů, které lze navštívit.
 5. Kavárny: Tradiční vídeňské kavárny jsou místem, kde můžete ochutnat vynikající kávu a tradiční vídeňské dorty. Navíc jsou místem pro setkávání a relaxaci, což je důležitý aspekt vídeňské kultury.
 6. Tance a bál: Vídeň je také známá pro své taneční bály a tradice valsu. Během sezóny bálu (Fasching) se konají různé společenské události, na nichž můžete tančit a prožít zážitek ze šlechtického života.
 7. Vídeňský les: Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do Vídeňského lesa (Wienerwald), který je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky. Tato oblast nabízí krásné scenérie a klidný únik z městského shonu.
 8. Mezinárodní organizace: Vídeň je sídlem mnoha mezinárodních organizací a diplomatických misí, což přispívá k mezinárodnímu atmosférickému prostředí města.

Vídeň je tedy městem, kde se snoubí historie, umění a kultura, a nabízí širokou škálu kulturních zážitků pro každého návštěvníka. Bez ohledu na vaše zájmy, určitě si v této krásné metropoli najdete něco, co vás nadchne.

Architektura Vídně:

Architektura ve Vídni je nesmírně zajímavá a rozmanitá. Město má bohatou historii, která se odráží v různých architektonických stylech, od středověku až po moderní éru. Pokud se zajímáte o architekturu, určitě si v této metropoli najdete spoustu fascinujících míst a budov. A co se týče secese, Vídeň je jedním z významných center tohoto uměleckého hnutí.

 1. Secese ve Vídni: Secese bylo umělecké hnutí, které vzniklo na konci 19. století jako reakce na historický akademismus a bylo zaměřeno na moderní a inovativní design. Vídeň hrála významnou roli v rozvoji secesní architektury. Secese ve Vídni byla označována jako "Wiener Secession". Její nejznámější budovou je Secesní dům (Secession Building) navržený architektem Josephem Mariem Olbrichem. Tato budova je jedním z emblematických příkladů secesní architektury a hostí mimo jiné známou fresku Gustava Klimta s názvem "Beethovenovský fréz".
 2. Středověká architektura: Vídeň má také krásnou středověkou architekturu, kterou můžete vidět v historickém jádru města. Katedrála sv. Štěpána (Stephansdom) je význačným příkladem gotické architektury. Její věže dominují vídeňskému panoramatu.
 3. Baroko a rokoko: Během vlády Habsburků byly postaveny mnohé barokní a rokokové paláce a kostely. Belvedere Palace, Schönbrunnský zámek a Karlskirche jsou příklady těchto nádherných staveb.
 4. Secese a moderní architektura: Secese nebyla jediným moderním hnutím ve Vídni. Po první světové válce se město stalo centrem moderní architektury. Budovy, jako je Hundertwasserhaus, jsou známé pro svůj nekonvenční a kreativní design.
 5. Název Ringstrasse: Vídeň má také slavný "Ringstrasse," což je okružní třída obklopující historické jádro města. Na této třídě najdete některé z nejvýznamnějších architektonických památek ve městě, včetně Vídeňského státního operního domu, Parlamentu, a radnice.

Pro milovníky architektury je Vídeň skutečným rájem. Můžete strávit hodiny procházením městem a obdivováním jeho různorodé architektonické krásy, od historických památek až po moderní inovace.

Vídeňské kavárny:

Ve Vídni je káva zásadní součástí kultury a město je známé pro své tradiční kavárny, které nabízejí nejen vynikající kávu, ale také jedinečnou atmosféru. Kromě slavného Sachertorte si můžete vychutnat kávu v několika dalších kavárnách. Zde je několik míst, kam byste mohl jít na kávu ve Vídni:

 1. Café Central: Tato kavárna má bohatou historii a byla oblíbeným místem pro setkávání umělců a intelektuálů v minulém století. Nabízí klasické vídeňské kávy a dezerty.
 2. Café Demel: Demel je slavný pro své dorty a zákusky. Můžete si zde vychutnat tradiční Apfelstrudel a mnoho dalších pochoutek.
 3. Café Hawelka: Toto je kavárna s autentickou vídeňskou atmosférou. Je známá pro své vídeňské kávy a Buchty, což jsou tradiční rakouské dezerty.
 4. Café Landtmann: Nachází se poblíž Vídeňského parlamentu a je známé pro svou elegantní atmosféru a výbornou kávu. Je to také oblíbené místo pro politiky a novináře.
 5. Café Schwarzenberg: Tato kavárna má krásnou historickou budovu a nabízí široký výběr vídeňských káv a zákusků. Je to ideální místo pro odpočinek po prohlídce Hofburg Palace.
 6. Café Sperl: Sperl je jednou z nejstarších kaváren ve Vídni a má rustikální atmosféru. Nabízí tradiční vídeňské kávy a dorty.
 7. Kaffee Alt Wien: Toto je další tradiční vídeňská kavárna s autentickou atmosférou. Je známá svými silnými kávami a pestrými dorty.
 8. Café Prückel: Tato kavárna z 50. let 20. století má modernistický design a je známá pro své kávy a dorty.

Každá z těchto kaváren má svůj vlastní jedinečný šarm a nabízí příležitost pro tradiční vídeňský kávový zážitek. Můžete si vybrat tu, která vás nejvíce zaujme, a relaxovat při požívání chutné kávy a sladkých dobrot.

Organizace sídlící ve Vídni:

Vídeň je významným centrem mezinárodních organizací a diplomatických institucí. Město hostí řadu mezinárodních organizací a agentur, které hrají klíčovou roli ve světové politice a spolupráci. Zde je několik významných mezinárodních organizací, které sídlí ve Vídni:

 1. Organizace spojených národů (OSN): Vídeň je jedním ze čtyř hlavních ústředních míst OSN na světě. Sídlo OSN ve Vídni hostí řadu specializovaných agentur a programů, včetně Kanceláře OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC), Mezinárodního programu pro životní prostředí (UNEP) a Mezinárodního atomového energetického agentury (IAEA).
 2. Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE): OBSE má své sídlo ve Vídni a je mezinárodní organizací, která se zabývá otázkami bezpečnosti, lidskými právy a demokracií v regionu euro-atlantického prostoru.
 3. Mezinárodní agentura pro jadernou energii (IAEA): IAEA je specializovaná agentura OSN se sídlem ve Vídni. Je zodpovědná za dohled nad mírovým využíváním jaderné energie a kontrolu šíření jaderných zbraní.
 4. Vídeňský úřad pro dohled nad narkotiky a kriminalitou (UNODC): UNODC je specializovaný orgán OSN se sídlem ve Vídni, který se zaměřuje na boj proti drogovému obchodu, organizovanému zločinu a korupci.
 5. Mezinárodní výbor pro ochranu novinářů (CPJ): Tato nezisková organizace bojuje za svobodu tisku a bezpečnost novinářů po celém světě a má své regionální sídlo ve Vídni.
 6. Mezinárodní trvalý tribunál pro arbitráž (PCA): PCA je mezinárodní organizace se sídlem ve Vídni, která se zabývá řešením mezinárodních sporů prostřednictvím arbitráže a jiných metod alternativního řešení sporů.

Tato organizace a agentury hrají klíčovou roli v řešení globálních problémů a mezinárodní spolupráci. Vídeň je proto důležitým centrem diplomatické aktivity a dialogu, a zároveň je to místo, kde se setkávají různé kultury a národy ve snaze řešit globální výzvy.

Vídeňská kuchyně:

Vídeňská kuchyně je bohatá a chutná, a mnoho tradičních pokrmů zde vzniklo. Zde je několik klíčových prvků a receptů z Vídeňské kuchyně, spolu s doporučením na návštěvu některých tradičních restaurací:

 1. Wiener Schnitzel: Toto je asi nejslavnější vídeňský pokrm. Jedná se o plátek masa (nejčastěji vepřového nebo hovězího), který je nejprve obalený v mouce, poté v rozmíchaném vajíčku a nakonec ve strouhance. Plátek masa je smažený na pánvi do zlatova a často se podává s bramborovým salátem. Doporučená restaurace: Figlmüller, která je jednou z nejznámějších pro Wiener Schnitzel.
 2. Apfelstrudel: To je tradiční vídeňský jablečný závin. Křehké těsto je naplněno strouhanými jablky, skořicí, cukrem a rozinkami. Je to oblíbený dezert, který často doprovází vanilková omáčka nebo šlehačka.
 3. Sachertorte: I když jste zmínil Sachertorte, stojí za to toto slavné vídeňské kafe, Hotel Sacher, navštívit pro originální Sachertorte. Tento čokoládový dort je složený z dvou vrstev čokoládového těsta, které jsou odděleny vrstvou meruňkové marmelády a potaženy hladkou čokoládovou polevou.
 4. Tafelspitz: Tento pokrm je tradiční vídeňský hovězí vývar, který se podává s různými přílohami, jako jsou brambory, chřest a křenová omáčka.
 5. Kaiserschmarrn: Kaiserschmarrn je fluffy palačinka, která je tradičně roztrhána na kousky a podává se s meruňkovým džemem nebo cukrem na posypání. Je to oblíbený dezert a často se podává i jako samostatné jídlo.
 6. Knödel: Knödel jsou knedlíky, které mohou být buď slané nebo sladké. Slané knedlíky jsou často plněny masem nebo zeleninou a sladké knedlíky mohou být plněny ovocem nebo tvarohem.

Pro pokus o ochutnání těchto tradičních vídeňských pokrmů doporučuji navštívit tradiční rakouské restaurace, jako jsou Café Central (pro Apfelstrudel), Figlmüller (pro Wiener Schnitzel), nebo Hotel Sacher (pro Sachertorte). Tyto restaurace nabízejí autentické vídeňské pokrmy v atmosféře, která vám umožní ponořit se do vídeňské kuchyně a kultury.


reklama: 


Portál Vienna:

Vienna Services, s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Nad Nádražím 800/18, 747 14, Ludgeřovice

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

03671160

 

Vienna CZ spol.s r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Bořivojova 3130, 415 01, Teplice

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

25023098

 

VIENNA INVEST, s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Mathonova 890/20, 613 00, Brno - Černá Pole

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

25536567

 

VIENNA POINT a.s.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Vídeňská 101/119, 619 00, Brno - Dolní Heršpice

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

26229269

 

Vienna advisory s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Štefánikova 18/25, 150 00, Praha - Smíchov

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

28116135

 

HELLERI VIENNA a.s. v likvidaci

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Mlýnská 326/13, 602 00, Brno - Trnitá

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

28283368

 

Vienna 2008 s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Klausova 2541/15, 155 00, Praha - Stodůlky

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

28451210

 

Vienna Consulting s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Osadní 1466/3, 170 00, Praha - Holešovice

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

29044383

 

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Pobřežní 665/21, 186 00, Praha - Karlín

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

47116617

 

Vienna International Hotelmanagement AG, organizační složka

Typ podnikatele:

Právnická osoba zahraniční

Sídlo:

DRESDNER STRASSE 87, 120 00, WIEN, AT

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

47607785

 

VIENNA LEASING s.r.o. - v likvidaci

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

K myslivně 168, 691 27, Popice

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

49620029

 

VIENNA-COMPONENTS-TRADING s.r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Jedlová 395, 330 08, Zruč-Senec - Senec

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

61169854

 

VPG - VIENNA PRINT GRAFIK, spol. s r.o.

Typ podnikatele:

Právnická osoba

Sídlo:

Svážná 444/25, 625 00, Brno - Nový Lískovec

Role subjektu:

podnikatel

Identifikační číslo osoby:

63473593

 

- na začátek stránky -